Publikacje

Perspektywy opiniotwórcze

W raporcie ze stycznia 2023 na temat najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) Perspektywy z wynikiem 700 cytowań znalazły się na pierwszym miejscu najczęściej cytowanych tytułów w zestawieniu miesięczników i dwumiesięczników. Na drugim miejscu uplasował się miesięcznik branżowy Press, który w styczniu cytowano łącznie 164 razy, a podium zamyka Forbes wzmiankowany przez pozostałe redakcje 149 razy.

Jeśli zaś chodzi o wszystkie ogólnopolskie media, to jesteśmy na 15. miejscu w rankingu najczęściej cytowanych mediów, natomiast wśród tytułów prasowych zajmujemy szóste miejsce poprawiając swoją pozycję aż o 39 pozycji.

Dziękujemy serdecznie za to wyróżnienie. Będziemy w dalszym ciągu intensywnie pracować na kolejny sukces!

Źródło: imm.com.pl

Informator dla Maturzystów 2025

We wrześniu 2024 opublikowana zostanie 34. edycja Informatora dla Maturzystów 2025 - najbardziej populara publikacja dla kandydatów na studia. Nasz szlagier ukaże się, jak co roku, w najwłaściwszym momencie - tuż przed składaniem deklaracji maturalnych; premiera nastąpi na początku września 2024 podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2024.

Łączny nakład to 45.000 egzemplarzy, z czego 40.000 będzie prezentem dla gości Salonu i szkolnych doradców zawodowych z liceów i techników, 5000 egz. znajdzie się w sprzedaży. Będzie również dostępny w formie bezpłatnego e-booka do pobrania przez 12 miesięcy na stronie perspektywy.pl

Informator (kolor, ponad 260 str.) to jedyny w Polsce, wydawany od ponad 30. lat usystematyzowany katalog dla kandydatów na studia, ze szczegółowymi zasadami przyjęć do wszystkich uczelni w Polsce na rok akademicki 2025/26. Jest w nim również obszerna część poradnicza nt. maturalnych strategii, decydujących o satysfakcji z trafnego wyboru kierunku studiów i uczelni.

Jesteśmy przekonani, że w tej publikacji nie tylko warto, ale trzeba się zaprezentować! Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty reklamowej, zwłaszcza prezentacji Super Wydział/Super Uczelnia, która łączy możliwość promocji zarówno w druku, jak i w internecie.

Do pobrania:

Numer 1

TEMAT GŁÓWNY:
WYDANIE Z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM LICEÓW I TECHNIKÓW 2024

W styczniu 2024 r. opublikowana zostanie już 25. jubileuszowa edycja Rankingu Liceów i Techników. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadpodstawowego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadpodstawową, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na tę wyczekiwaną przez uczniów, rodziców i nauczycieli publikację składać się będzie aż 6 wielokryterialnych rankingów:

  • Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
  • Ogólnopolski Ranking Techników,
  • Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
  • Ranking Maturalny Techników,
  • Ranking Szkół Olimpijskich,
  • Ranking Liceów Warszawskich.

W miesiącu publikacji rankingu odnotowaliśmy na naszym portalu 1 917 801 odsłon i wizyty 438 640 unikalnych użytkowników (dane Google Analytics), a styczniowe wydanie Perspektyw przyniosło nam ponownie tytuł Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika (vide: dane Instytutu Monitorowania Mediów, styczeń 2023).

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 8 grudnia br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy to:

Publikacje

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

1 miejsce
Perspektyw wśród
miesięczników -najbardziej opiniotwórcze media w Polsce 2023 wg. IMM
wydanie styczeń, czerwiec

25 Lat
na rynku wydawniczym

Publikacje

40 tys.
egzemplarzy rozdawane bezpłatnie na Salonie Maturzystów
Wydanie z Informatorem dla Maturzystów

Publikacje

2 miejsce
Perspektyw jako najbardziej opiniotwórczego miesięcznika dekady 2004-2013 w Polsce wg. IMM.

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

Numer 3

TEMAT GŁÓWNY: WYBORCZY MARATON W POLSKICH UCZELNIACH

Wydanie poświęcone edukacji w dobie pandemii, umiędzynarodowieniu uczelni, wyborom rektorów na kadencję 2020-2024

Numer 4

TEMAT GŁÓWNY: Kierunki wirusoodporne - prezentacja w ramach akcji DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI! i DZIEWCZYNY DO ŚCISŁYCH!

Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy została zorganizowana online.

Więcej o akcji na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl

Numer 5

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM SZKÓŁ WYŻSZYCH 2024, Z RANKINGIEM KIERUNKÓW STUDIÓW 2024

Tuż po zakończeniu egzaminów maturalnych 2024 opublikowany zostanie Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Ukaże się on w majowo-czerwcowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" oraz na stronie www.ranking.perspektywy.pl.

Ranking jest ważnym narzędziem dla kandydatów na studia, którzy muszą podjąć jedną ze swoich najważniejszych życiowych decyzji o wyborze uczelni i kierunku. Publikowane zestawienia są dla maturzystów zbiorem informacji, które tę decyzję uzbrajają w ważne argumenty. Będzie także, co oczywiste, wnikliwie analizowany przez władze uczelni i środowisko akademickie w Polsce.

Rankingowe wydania "Perspektyw" (oraz serwis internetowy ze szczegółowymi zestawieniami tabelarycznymi) są szeroko cytowane i komentowane w mediach. Dowodem jest tytuł "Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika w Polsce" w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów oraz statystyki Google Analytics: w 2023 r. - tylko w ciągu dwóch dni po opublikowaniu rankingu! - stronę tę odwiedziło ponad 100 tysięcy użytkowników.

Wyniki rankingu ogłoszone zostaną podczas uroczystości z udziałem rektorów najlepszych polskich uczelni i kierownictwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego tradycyjnie z wielkim zainteresowaniem mediów. Powiadomimy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem o dokładnym terminie tego wydarzenia.

Zapraszamy na nasze łamy!


Dodatkowe informacje:
Dział Marketingu i Reklamy Perspektywy Press
tel. 22 628 58 62 wew. 18,19 , tel. 22 657 43 28
e-mail: reklama@perspektywy.pl

NUMER 10 (PAŹDZIERNIK)

TEMAT GŁÓWNY: Kobieta Przyszłości w IT

Październikowe wydanie poświęcone będzie m.in. współpracy akademickiej Polski i Kazachstanu. W numerze min: relacja z 5 dniowego obozu dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii – Women in Tech Camp 2017. Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek podczas pobytu miało okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, sztucznej inteligencji, poszukać pomysłów na własny startup, poznać wybitnych mentorów i mentorki, a także wziąć udział w dniu kariery, który był znakomitą okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju.

Ponadto: Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na polskich uczelniach oraz Studia w Zjednoczonym Królestwie.

Numer 12

TEMAT GŁÓWNY:
Ranking MBA Perspektywy 2023

W listopadowo-grudniowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl zostanie ogłoszony, już po raz dziewiąty Ranking MBA Perspektywy 2023

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna promocja programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR zajmujących się oceną i rozwojem kompetencji najwyżej kwalifikowanych kadr kierowniczych. W publikacji adresowanej do kadry menedżerskiej i osób zamierzających uzyskać najwyższe kompetencje w zakresie zarządzania, znajdzie się - obok pełnej wersji Rankingu - obszerny raport pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Przygotowanie Rankingu nadzoruje Kapituła pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej – honorowej prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Wysokie profesjonalne wymagania rankingowe staną się ważnym argumentem dla kandydatów na te wyjątkowo wymagające studia.

Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu MBA 2023 zaplanowane jest na listopad. Specjalne wydanie Perspektyw z wynikami rankingu oraz serwis poświęcony studiom biznesowym na portalu Perspektywy.pl to właściwe miejsce promocji oferty studiów MBA rozpoczynających się w 2024 roku. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości!

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 31 października br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Prenumerata Magazynu Edukacyjnego