Publikacje

Perspektywy opiniotwórcze

W raporcie ze stycznia 2022 na temat najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) Perspektywy z wynikiem 964 cytowań znalazły się na pierwszym miejscu najczęściej cytowanych tytułów w zestawieniu miesięczników i dwumiesięczników. Na drugim miejscu uplasował się Forbes z wynikiem 146 cytowań, a zaraz za nim cytowany 111 razy magazyn Twój Styl.

Jeśli zaś chodzi o wszystkie ogólnopolskie media, to jesteśmy na 15. miejscu w rankingu najczęściej cytowanych mediów, poprawiając swoją pozycję w stosunku do grudnia aż o 70 miejsc i zajmując siódme miejsce wśród tytułów prasowych.

Dziękujemy serdecznie za to wyróżnienie. Będziemy w dalszym ciągu intensywnie pracować na kolejny sukces!

Informator dla Maturzystów 2023

Nasz szlagier ukaże się - jak co roku – na przełomie sierpnia i września; jego premiera nastąpi podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2022.

Łączny nakład tegoroczny to 40.000 egzemplarzy, z czego 35.000 będzie prezentem dla gości Salonu i szkolnych doradców zawodowych liceów i techników, a 5000 egz. znajdzie się w sprzedaży w sieciach Ruch i Empik; będzie również dostępny w formie e-booka, do pobrania na stronie www.perspektywy.pl

Informator (kolor, ponad 260 str.) to jedyny w Polsce, wydawany od ponad 30. lat usystematyzowany katalog dla kandydatów na studia ze szczegółowymi zasadami przyjęć do wszystkich uczelni w Polsce na rok akademicki 2023/24. Jest w nim również obszerna część poradnicza, o tym jak zdawać maturę (również tę odnowioną!) i wybrać kierunek studiów i uczelnię.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty reklamowej. Oto niektóre z powodów, dla jakich warto promować ofertę Waszej Uczelni w tym wydaniu Informatora:

 • 260 stron rzetelnej informacji edukacyjnej.
 • Długofalowy efekt - kampania promocyjna trwa 12 miesięcy
 • W części informatorowej: 390 szkół wyższych, ponad 960 kierunków, zasady przyjęć na studia, w części poradniczej: matura 2023, życie na studiach, Ranking Szkół Wyższych 2022, Ranking Kierunków Studiów 2022 (73 kierunki), prezentacje uczelni i kierunków, rekomendacje aktualnych studentów i absolwentów.
 • Publikacja drukowana skierowana do w sprzedaży w przystępnej cenie 14.90 zł.
 • Moduły reklamowe już od 4.000 zł netto

Zainteresownych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Numer 1

TEMAT GŁÓWNY:
WYDANIE Z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM LICEÓW I TECHNIKÓW 2023

W styczniu 2023 r. opublikowana zostanie już 25. jubileuszowa edycja Rankingu Liceów i Techników. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadpodstawowego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadpodstawową, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na tę wyczekiwaną przez uczniów, rodziców i nauczycieli publikację składać się będzie aż 6 wielokryterialnych rankingów:

 • Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
 • Ogólnopolski Ranking Techników,
 • Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
 • Ranking Maturalny Techników,
 • Ranking Szkół Olimpijskich,
 • Ranking Liceów Warszawskich.

W miesiącu publikacji rankingu odnotowaliśmy na naszym portalu 1 873 799 odsłon i wizyty 400 864 unikalnych użytkowników (dane Google Analytics), a styczniowe wydanie Perspektyw przyniosło nam ponownie tytuł Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika (vide: dane Instytutu Monitorowania Mediów, dane za rok 2022).

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 15 grudnia br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy to:

Publikacje

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

1 miejsce
Perspektyw wśród
miesięczników -najbardziej opiniotwórcze media w Polsce 2017 wg. IMM
wydanie styczeń, czerwiec

25 Lat
na rynku wydawniczym

Publikacje

40 tys.
egzemplarzy rozdawane bezpłatnie na Salonie Maturzystów
Wydanie z Informatorem dla Maturzystów

Publikacje

2 miejsce
Perspektyw jako najbardziej opiniotwórczego miesięcznika dekady 2004-2013 w Polsce wg. IMM.

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

Numer 3

TEMAT GŁÓWNY: WYBORCZY MARATON W POLSKICH UCZELNIACH

Wydanie poświęcone edukacji w dobie pandemii, umiędzynarodowieniu uczelni, wyborom rektorów na kadencję 2020-2024

Numer 4

TEMAT GŁÓWNY: Kierunki wirusoodporne - prezentacja w ramach akcji DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI! i DZIEWCZYNY DO ŚCISŁYCH!

Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy została zorganizowana online.

Więcej o akcji na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl

Numer 5

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM SZKÓŁ WYŻSZYCH 2022, Z RANKINGIEM KIERUNKÓW STUDIÓW 2022

Już 22 czerwca br. po raz dwudziesty trzeci "Perspektywy" ogłoszą wyniki Rankingu Szkół Wyższych oraz Rankingu Kierunków Studiów.

Opublikowane zostaną trzy zestawienia główne: Ranking Uczelni Akademickich 2022, Ranking Uczelni Niepublicznych 2022 (magisterskich) oraz Ranking PUZ 2022 a także kilkanaście zestawień dodatkowych w poszczególnych kryteriach i grupach uczelni.

Zaprezentujemy 73 najpopularniejsze kierunki i grupy kierunków studiów. Zwracamy uwagę, że Ranking Kierunków Studiów cieszy się, jak wynika z naszych badań, rosnącą popularnością wśród kandydatów na studia.

Z przyjemnością informujemy, że rankingowe wydania "Perspektyw" czynią z naszego miesięcznika lidera opiniotwórczości (1. m-ce w kategorii miesięczników) w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów. Statystyki Google Analytics nie pozostawiają wątpliwości co do znaczenia rankingu. Ubiegłoroczna publikacja Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów 2021 na portalu Perspektywy.pl spowodowały w ciągu miesiąca od dnia ogłoszenia wyników rankingu dokonanie 1.754.849 odsłon wygenerowanych przez 317.869 unikalnych użytkowników. Odnotowaliśmy 444.524 sesji.

Promocja Uczelni/Wydziału/Kierunku w rankingowym kontekście to doskonały branding marki uczelni. Zapraszamy na nasze łamy i nasze strony internetowe!

Pobierz:

Dodatkowe informacje:
Dział Marketingu i Reklamy Perspektywy Press
tel. 22 628 58 62 wew. 18,19 , tel. 22 657 43 28
e-mail: reklama@perspektywy.pl

NUMER 10 (PAŹDZIERNIK)

TEMAT GŁÓWNY: Kobieta Przyszłości w IT

Październikowe wydanie poświęcone będzie m.in. współpracy akademickiej Polski i Kazachstanu. W numerze min: relacja z 5 dniowego obozu dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii – Women in Tech Camp 2017. Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek podczas pobytu miało okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, sztucznej inteligencji, poszukać pomysłów na własny startup, poznać wybitnych mentorów i mentorki, a także wziąć udział w dniu kariery, który był znakomitą okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju.

Ponadto: Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na polskich uczelniach oraz Studia w Zjednoczonym Królestwie.

Numer 12

TEMAT GŁÓWNY:
Ranking MBA Perspektywy 2022

W listopadow-grudniowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl zostanie ogłoszony, już po raz dziewiąty Ranking MBA Perspektywy 2022

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna promocja programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR zajmujących się oceną i rozwojem kompetencji najwyżej kwalifikowanych kadr kierowniczych. W publikacji adresowanej do kadry menedżerskiej i osób zamierzających uzyskać najwyższe kompetencje w zakresie zarządzania, znajdzie się - obok pełnej wersji Rankingu - obszerny raport pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Przygotowanie Rankingu nadzoruje Kapituła pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej – honorowej prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Wysokie profesjonalne wymagania rankingowe staną się ważnym argumentem dla kandydatów na te wyjątkowo wymagające studia.

Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu MBA 2022 zaplanowane jest na listopad. Specjalne wydanie Perspektyw z wynikami rankingu oraz serwis poświęcony studiom biznesowym na portalu Perspektywy.pl to właściwe miejsce promocji oferty studiów MBA rozpoczynających się w 2023 roku. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości!

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 7 listopada br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Prenumerata Magazynu Edukacyjnego