Publikacje

Perspektywy opiniotwórcze

Miło nam poinformować, że na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników w 2019 roku znalazły się „Perspektywy” – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

„Perspektywy” w ciągu dwunastu miesięcy były cytowane 1384 razy. Wyprzedziły tym samym uplasowany na drugiej pozycji „Forbes” oraz trzeci w rankingu „Press”.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne przeprowadzono na podstawie 464 920 materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Dziękujemy serdecznie za to wyróżnienie. Będziemy w dalszym ciągu intensywnie pracować na kolejny sukces!

Link do raportu: http://bit.ly/imm-najbardziej-opiniotworcze-media-2019

 alt=

Informator dla Maturzystów 2023

Nasz szlagier ukaże się - jak co roku – na przełomie sierpnia i września; jego premiera nastąpi podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2022.

Łączny nakład tegoroczny to 40.000 egzemplarzy, z czego 35.000 będzie prezentem dla gości Salonu i szkolnych doradców zawodowych liceów i techników, a 5000 egz. znajdzie się w sprzedaży w sieciach Ruch i Empik; będzie również dostępny w formie e-booka, do pobrania na stronie www.perspektywy.pl

Informator (kolor, ponad 260 str.) to jedyny w Polsce, wydawany od ponad 30. lat usystematyzowany katalog dla kandydatów na studia ze szczegółowymi zasadami przyjęć do wszystkich uczelni w Polsce na rok akademicki 2023/24. Jest w nim również obszerna część poradnicza, o tym jak zdawać maturę (również tę odnowioną!) i wybrać kierunek studiów i uczelnię.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty reklamowej. Oto niektóre z powodów, dla jakich warto promować ofertę Waszej Uczelni w tym wydaniu Informatora:

 • 260 stron rzetelnej informacji edukacyjnej.
 • Długofalowy efekt - kampania promocyjna trwa 12 miesięcy
 • W części informatorowej: 390 szkół wyższych, ponad 960 kierunków, zasady przyjęć na studia, w części poradniczej: matura 2023, życie na studiach, Ranking Szkół Wyższych 2022, Ranking Kierunków Studiów 2022 (73 kierunki), prezentacje uczelni i kierunków, rekomendacje aktualnych studentów i absolwentów.
 • Publikacja drukowana skierowana do w sprzedaży w przystępnej cenie 14.90 zł.
 • Moduły reklamowe już od 4.000 zł netto

Zainteresownych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Numer 1

TEMAT GŁÓWNY:
WYDANIE Z OGÓLNOPOLSKIM RANKINGIEM LICEÓW I TECHNIKÓW 2022

W styczniu 2022 r. opublikowana zostanie już 24. edycja Rankingu Liceów i Techników. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadpodstawowego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadpodstawową, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na tę wyczekiwaną przez uczniów, rodziców i nauczycieli publikację składać się będzie aż 6 wielokryterialnych rankingów:

 • Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
 • Ogólnopolski Ranking Techników,
 • Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
 • Ranking Maturalny Techników,
 • Ranking Szkół Olimpijskich,
 • Ranking Liceów Warszawskich.

W miesiącu publikacji rankingu odnotowaliśmy na naszym portalu 1 786 806 odsłon i wizyty 422 746 unikalnych użytkowników (dane Google Analytics), a styczniowe wydanie Perspektyw przyniosło nam ponownie tytuł Najbardziej opiniotwórczego miesięcznika (vide: dane Instytutu Monitorowania Mediów, dane za rok 2021).

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 15 grudnia br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy to:

Publikacje

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

1 miejsce
Perspektyw wśród
miesięczników -najbardziej opiniotwórcze media w Polsce 2017 wg. IMM
wydanie styczeń, czerwiec

25 Lat
na rynku wydawniczym

Publikacje

40 tys.
egzemplarzy rozdawane bezpłatnie na Salonie Maturzystów
Wydanie z Informatorem dla Maturzystów

Publikacje

2 miejsce
Perspektyw jako najbardziej opiniotwórczego miesięcznika dekady 2004-2013 w Polsce wg. IMM.

20-45 tys.
nakładu ogólnopolskiego miesięcznika

Numer 3

TEMAT GŁÓWNY: WYBORCZY MARATON W POLSKICH UCZELNIACH

Wydanie poświęcone edukacji w dobie pandemii, umiędzynarodowieniu uczelni, wyborom rektorów na kadencję 2020-2024

Numer 4

TEMAT GŁÓWNY: Kierunki wirusoodporne - prezentacja w ramach akcji DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI! i DZIEWCZYNY DO ŚCISŁYCH!

Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy została zorganizowana online.

Więcej o akcji na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl

Numer 5

TEMAT GŁÓWNY: WYDANIE Z RANKINGIEM SZKÓŁ WYŻSZYCH 2022, Z RANKINGIEM KIERUNKÓW STUDIÓW 2022

Już 22 czerwca br. po raz dwudziesty trzeci "Perspektywy" ogłoszą wyniki Rankingu Szkół Wyższych oraz Rankingu Kierunków Studiów.

Opublikowane zostaną trzy zestawienia główne: Ranking Uczelni Akademickich 2022, Ranking Uczelni Niepublicznych 2022 (magisterskich) oraz Ranking PUZ 2022 a także kilkanaście zestawień dodatkowych w poszczególnych kryteriach i grupach uczelni.

Zaprezentujemy 73 najpopularniejsze kierunki i grupy kierunków studiów. Zwracamy uwagę, że Ranking Kierunków Studiów cieszy się, jak wynika z naszych badań, rosnącą popularnością wśród kandydatów na studia.

Z przyjemnością informujemy, że rankingowe wydania "Perspektyw" czynią z naszego miesięcznika lidera opiniotwórczości (1. m-ce w kategorii miesięczników) w badaniach Instytutu Monitorowania Mediów. Statystyki Google Analytics nie pozostawiają wątpliwości co do znaczenia rankingu. Ubiegłoroczna publikacja Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów 2021 na portalu Perspektywy.pl spowodowały w ciągu miesiąca od dnia ogłoszenia wyników rankingu dokonanie 1.754.849 odsłon wygenerowanych przez 317.869 unikalnych użytkowników. Odnotowaliśmy 444.524 sesji.

Promocja Uczelni/Wydziału/Kierunku w rankingowym kontekście to doskonały branding marki uczelni. Zapraszamy na nasze łamy i nasze strony internetowe!

Pobierz:

Dodatkowe informacje:
Dział Marketingu i Reklamy Perspektywy Press
tel. 22 628 58 62 wew. 18,19 , tel. 22 657 43 28
e-mail: reklama@perspektywy.pl

NUMER 10 (PAŹDZIERNIK)

TEMAT GŁÓWNY: Kobieta Przyszłości w IT

Październikowe wydanie poświęcone będzie m.in. współpracy akademickiej Polski i Kazachstanu. W numerze min: relacja z 5 dniowego obozu dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii – Women in Tech Camp 2017. Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek podczas pobytu miało okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, sztucznej inteligencji, poszukać pomysłów na własny startup, poznać wybitnych mentorów i mentorki, a także wziąć udział w dniu kariery, który był znakomitą okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju.

Ponadto: Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na polskich uczelniach oraz Studia w Zjednoczonym Królestwie.

Numer 12

TEMAT GŁÓWNY:
Ranking MBA Perspektywy 2021

W listopadowym numerze Miesięcznika Edukacyjnego "Perspektywy" i na portalu Perspektywy.pl zostanie ogłoszony, już po raz ósmy Ranking MBA Perspektywy 2021

Ambicją Perspektyw jest profesjonalna promocja programów MBA, zarówno wśród potencjalnych kandydatów - menedżerów średniego i wyższego szczebla, jak i osób ze środowiska HR zajmujących się oceną i rozwojem kompetencji najwyżej kwalifikowanych kadr kierowniczych. W publikacji adresowanej do kadry menedżerskiej i osób zamierzających uzyskać najwyższe kompetencje w zakresie zarządzania, znajdzie się - obok pełnej wersji Rankingu - obszerny raport pokazujący tę formę studiów w Polsce i na świecie, prezentacje zwycięzców, opinie absolwentów.

Przygotowanie Rankingu nadzoruje Kapituła pod przewodnictwem prof. Elżbiety Mączyńskiej - prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Kolejna edycja rankingu trafi do rąk Czytelników po przerwie związanej z pandemią. Wykorzystaliśmy ten okres na rewizję i uaktualnienie metodologii rankingu. Ogłoszenie wyników Rankingu MBA 2021 zaplanowane jest na listopad 2021 i będzie miało uroczysty charakter.

Specjalne wydanie Perspektyw z wynikami rankingu programów MBA oraz serwis dedykowany studiom biznesowym na portalu Perspektywy.pl to okazja do promocji oferty studiów MBA rozpoczynających się w 2022 r. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości!

Termin przesyłania zleceń i materiałów reklamowych upływa 15 października br.

Zainteresowanych ofertą cenową zapraszamy do kontaktu: reklama@perspektywy.pl

Prenumerata Magazynu Edukacyjnego